مارگوت کیسمن: مأموریت نظامی بین‌المللی در افغانستان بیهوده بود

0
65

تلویزیون باغی: از دید خانم کیسمن یک دانشمند الهیات آلمانی، مأموریت نظامی بین‌المللی در افغانستان بیهوده بوده است. او نوشته است که طالبان حالا بی رحم تر از دوره اول حاکمیت شان حکومت می کنند.

خانم مارگوت کیسمن، دانشمند الهیات پروتستانت آلمانی در یک تبصره در روزنامه «بیلد ام زونتاگ» نوشته است که این مأموریت به عنوان پاسخ به حملات تروریستی ۱۱ سپتمبر در نیویارک عنوان شده بود، اما امروز مردم افغانستان بی‌دفاع به تروریست های اسلامگرا تسلیم داده شده اند. خانم کیسمن افزوده است که حالا دختران و زنان هیچ شانسی برای آموزش و رشد شان ندارند: «جنگ در افغانستان بیهوده بود».

مأموریت نظامی در افغانستان، که در آن اردوی آلمان فدرال نیز سهیم بود، در تابستان سال گذشته پایان یافت. بعد از آن اسلامگرایان افراطی طالبان توانستد افغانستان را تصرف کنند و از آن زمان به بعد باردیگر دراین کشور حاکم شده اند.

کیسمن نوشته است که  طالبان حالا بی رحم تر از قبل حکومت می کنند، افزون برآن قحطی و گرسنگی مردم را در این کشور عذاب می دهد. این رئیس پیشین شورای کلیسای پروتستانت در آلمان از شمار زیادی کارمندان محلی پیشین افغان در اردوی آلمان و نیز افغان های در معرض خطر،اعم از زن و مرد، که بعد از خروج سربازان آلمان و دیگر کشور ها از افغانستان باقی‌مانده اند، یادآوری کرده است.

او توضیح داده است که هزاران نفر تا هنوز منتظر عملی شدن وعده‌ها برای پذیرش شان در آلمان هستند، اما : «ترازنامه برای کشور ما شرم آور است.»

Leave a reply