ولادیمیر پوتین: ارتش روسیه به بیش از دو هزار پهپاد مجهز است

0
60

تلویزیون باغی: ولادیمیر پوتین؛ رییس جمهوری روسیه اعلام کرد که ارتش این کشور به بیش از دو هزار پهپاد مجهز است که عملا حملات زیردریایی‌های دشمن و نیز اقدامات تروریست‌ها در سوریه را دفع می‌کند.

پوتین روز سه شنبه در  نشستی درباره مسائل دفاعی این کشور تاکید کرد که لازم است فناوری های پیشرفته در توسعه هوانوردی نظامی بدون سرنشین بکار برده شود.

وی اظهار داشت: “ما باید برای توسعه پهپادها و تجهیزکردن آنها به هوش مصنوعی و مدرن ترین دستاوردهای فناوری و علمی سخت کار کنیم”.

پوتین افزود: “وضعیت مرتبط با تجهیزات هواپیماهای بدون سرنشین که در اطراف مرزهای روسیه شاهد آن هستیم، باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.”

ولادیمیر پوتین؛ رییس جمهور روسیه روز گذشته نیز با سرگئی شویگو؛ وزیر دفاع و نمایندگان مجتمع نظامی-صنعتی این کشور در سوچی دیدار و  خواستار وسعه فناوری و تجهیزات نیروهای مسلح این کشور شد.

رئیس دولت روسیه در آن نشست بر توسعه نیروهای هوافضا به عنوان یکی از قدرتمندترین، پیشرفته ترین و قابل مانورترین اجزای ارتش مدرن این کشور تاکید کرد.

روسیه چندی قبل از تکمیل آزمایش سامانه دفاع هوایی جدید خود خبر داده و اعلام کرده بود اس-۵۰۰ دارای قابلیت رهگیری با موشک‌های بالستیک قاره پیما، کروز، ابرفراصوت است. «یوری بوریسوف» معاون نخست وزیر روسیه گفت که روسیه آزمایش سامانه موشکی زمین به هوای «اس-۵۰۰» خود را تکمیل کرده و عرضه آن به نیروهای مسلح شروع شده است.

Leave a reply