وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با رییس عمومی یونیست در افغانستان دیدار و گفتگو نمود.

وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با رییس عمومی یونیست در افغانستان دیدار و گفتگو نمود.

 

7 فبروري 2023

ملا محمد عباس آخند، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، صبح امروز در دفتر کارش با فران اکوایز، رییس عمومی یونیست در افغانستان و خانم انا کندراکک مسوول زون مرکز این سازمان دیدار نموده و روی رسیدگی به متضرران و نیازمندان صحبت نمودند.

 

در این دیدار وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت که این وزارت غیر سیاسی است و برای مستحقان و متضرران کمک می‌کند و یونیسف نیز کار بشردوستانه انجام میدهد و باید به دور از سیاست به کار خدمت رسانی خود برای مردم افغانستان ادامه دهد.

 

وی با اشاره به مشکلات باشندگان ولسوالی واخان بدخشان، بیان داشت که اولویت ما رسیدگی به نیازمندان در دور دست ترین نقاط کشور است که از هیچگونه امکانات زندگی خوب برخوردار نیستند.

 

در همین حال رییس عمومی یونیسف گفت که من تازه در این سمت گماشته شدم و تلاش میکنم تا بیشتر در خدمت مردم افغانستان باشم و اضافه نمود در کنار این که ما لیست ولایت های در اولیت شما را گرفته و مطابق آن کمک رسانی خواهیم کرد نیاز است تا یک تیم تخنیکی مشترک از دو نهاد جهت نیاز سنجی ها تشکیل گردد.

خبرها مرتبط به این

وزیر سرپرست دولت در امور رسیدگی به حوادث با مسوول بخش افغانستان موسسه NRC دیدار وگفتگو نموده.

 

همچنان رییس بخش زون مرکز این سازمان درمورد کمک ها و اقدامات این نهاد معلومات داده و گفت که یونیسف برای زلزله زگان ولایت های خوست و پکتیکا و متضرران ناشی از سیلاب در ولایت های مختلف کمک های چشمگیری انجام داده است.