گردهمایی برخی چهره‌های سیاسی افغانستان برای تصمیم‌گیری در مورد آینده کشور در ترکیه

تلویزیون باغی: شماری از چهره‌های مطرح سیاسی و مقام‌های حکومت پیشین، امشب، ۲۷ ثور، در ترکیه گرد هم آمده‌اند تا در مورد اوضاع نابه‌سامان سیاسی و امنیتی و راه‌‌های بیرون‌رفت از وضعیت موجود گفت‌وگو ‌کنند.
احسان نیرو، سخنگوی حزب جنبش ملی، به رسانه‌ها می‌گوید که شماری از چهره‌های مطرح کشور از ترکیه و سایر شهرها، برای اشتراک در یک نشست به انقره آمده‌اند و در تلاش‌اند تا یک راه‌حل مناسب برای معضل افغانستان پیدا کنند.
به گفته او، برای حل معضل کشور، شخصیت‌های مطرح سیاسی و رهبران احزاب از دیر زمانی به این ‌سو در تماس بودند، اما این‌ بار تلاش می‌شود که مواضع و افکار منسجم‌تر شود.
در همین حال بی‌بی‌سی فارسی گزارش کرده‌ است که عبدرب الرسول سیاف رهبر جهادی، صلاح‌الدین ربانی رهبر حزب جمعیت اسلامی، عبدالرشید دوستم رهبر جنبش ملی، محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، رحمت‌الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی، محمد‌یونس قانونی و محمد‌کریم خلیلی معاونان پیشین ریاست جمهوری، احمد‌ولی مسعود سفیر پیشین افغانستان در لندن، عبدالهادی ارغندیوال وزیر پیشین مالیه و عطا‌محمد نور والی پیشین بلخ، در این نشست حضور خواهند داشت.

تلاش رحمت الله نبیل برای ایجاد یک جبهه ضد طالبانی